Coraz więcej defensywnych kierowców

Rośnie liczba uczestników sponsorowanej przez Goodyeara ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa.

Goodyear - innowacje dla bezpieczeństwaJuż ponad 9 tys. internautów wzięło udział w ogólnopolskim programie www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe, którego sponsorem jest Goodyear, a organizatorem miesięcznik „Auto Firmowe” i portal autofirmowe.pl. Pół tysiąca internautów pomyślnie ukończyło kurs e-learnigowy i zdobyło certyfikaty jazdy defensywnej. Rozpoczyna się wyścig o tytuł Kierowcy 2008 Roku.
„Od maja tego roku, w programie na rzecz bezpieczeństwa kierowców samochodów firmowych – www.defensywnikierowcy.pl– Bezpieczne Auto Firmowe, aktywny udział wzięło tysiące internautów. W tym czasie strona internetowa programu została wzbogacona o nowe funkcjonalności. Wielu internautów zmaga się również z kursem e-learningowym” – mówi Dorota Murzyńska, dyrektor wydawniczy IPM (wydawca „Auta Firmowego”).

„Spora grupa jest zainteresowana otrzymywaniem newslettera, czyta artykuły o bezpieczeństwie, ściąga tapety przygotowane specjalnie dla programu oraz ogląda i komentuje filmy, które przekazują wiedzę na temat istoty defensywnej jazdy” – dodaje Dorota Murzyńska.

www.defensywnikierowcy.plProgram pokazuje przede wszystkim, że są sposoby, aby uchronić siebie przed agresywnymi zachowaniami innych kierowców. Dostępny na stronie kurs e-learningowy jest teoretycznym szkoleniem z zasad defensywnej jazdy.
Dla kierowców, którzy ukończą szkolenie, zostały przygotowane cenne nagrody. W październiku br. laureaci pierwszej edycji programu wezmą udział w specjalnym szkoleniu praktycznym z jazdy na autodromie, gdzie walczyć będą o tytuł „Kierowcy 2008 Roku”. Aby znaleźć się w gronie 10 szczęśliwców, trzeba ukończyć e-learning i wysłać do Organizatora programu uzasadnienie, dlaczego to właśnie ta osoba powinna wziąć udział w szkoleniu praktycznym. Nazwiska 10 wybranych osób zostaną opublikowane 12 września br. na stronie programu www.defensywnikierowcy.pl.
„Biorąc pod uwagę, że 48% nowych aut zarejestrowanych w Polsce w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku (dane CEPiK) to samochody firmowe, nietrudno sobie wyobrazić jak ogromny jest udział kierowców aut firmowych w codziennym ruchu drogowym” - powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor Marketingu w Goodyear Dunlop Tires Polska. „Dlatego inicjatywa szkolenia właśnie tej grupy jest tak ważna. Tym bardziej cieszy sukces tego programu” – dodał Waldemar Jarosz.

Druga część kampanii informacyjnej i promocyjnej ruszy 16 lipca br. Po raz pierwszy w kampanii społecznej wykorzystano technologię 3D. Postawiono na nietypowe zastosowanie grafiki animacyjnej 3D opartej na technice cel-shading oraz tradycyjnej animacji i rysunku klasycznym.
Blisko 40% Polaków uważa brawurowo jeżdżących kierowców za największe zagrożenie bezpieczeństwa w kraju. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Komendy Głównej Policji wynika, że piratów drogowych boimy się coraz bardziej. O ile w styczniu 2007 r. zagrożenie z ich strony wskazywało 34,8% ankietowanych, o tyle w styczniu 2008 r. już 38,5%.

Kierowca defensywny jest przede wszystkim odpowiedzialny. Realistycznie ocenia własne możliwości. Kontroluje swoje emocje i jest tolerancyjny wobec innych kierowców, a także pieszych. Dostosowuje prędkość do warunków na drodze i do stanu swojego organizmu. Nie prowadzi pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Zapina pasy. Zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jest uważny i przewidujący. Jeździ tak, by chronić własne życie i nie być zagrożeniem dla innych.

Kierowca agresywny jeździ tak, jakby zasady zdrowego rozsądku i kodeks drogowy go nie obowiązywały. Denerwują go inni kierowcy i nierzadko próbuje się na nich odegrać. Nie przestrzega ograniczeń prędkości. Przejeżdża na czerwonym świetle, nie zapina pasów. Jeździ ryzykownie, nawet dla zabawy. Zdarza mu się prowadzić pod wpływem używek. Utrudnia jazdę innym kierowcom. Podczas prowadzenia samochodu wykonuje wiele innych czynności. Uważa się za bardzo dobrego kierowcę. Jest śmiertelnym zagrożeniem dla siebie i innych.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj