Kolejny rekord prędkości na oponach Continental

Tuningowane przez firmę 9ff Porsche GT 9 rozpędzone do prędkości 409 km/h.


Continental Sport Contact VmaxOpony ContiSportContact Vmax ustanowiły nowy rekord prędkości. Jan Fatthauer, właściciel firmy 9ff zajmującej się tuningowaniem samochodów marki Porsche, rozpędził swój wyposażony w najnowocześniejsze ogumienie marki Continental  model  GT9 do prędkości 409 km/h na torze Papenburg (Emsland), stając się zdobywcą rekordu prędkości w jeździe pojazdem o mocy 987 KM dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych. W teście uczestniczył również Holger Berkmann, inżynier odpowiedzialny za rozwój ContiSportContact Vmax z ramienia Continental Tuning.
Opona ContiSportContact Vmax, będąca w chwili obecnej jedyną oponą dopuszczoną do rozwijania prędkości do 360 km/h, została zaaprobowana do bicia rekordu prędkości w serii GT9; według Holgera Berkmanna, opona została zaprojektowana tak, by sprostać nawet jeszcze większym obciążeniom w warunkach testowych.
Tuningowane przez firmę 9ff Porsche GT 9 rozpędzone do prędkości 409 km/h
Po raz pierwszy w historii oponom ContiSportContact Vmax udało się przekroczyć prędkość ponad 400 km/h. Poprzedni rekord został ustanowiony niecały rok temu, kiedy to udało się rozpędzić Bimoto Audi TT tuningowane przez mtm do prędkości 393 km/h, również na torze  Papenburg.
Firma Continental jest wiodącym europejskim producentem najszybszych opon drogowych produkowanych seryjnie w swojej klasie ContiSportContact Vmax.
Opona ContiSportContact Vmax jest dopuszczona do prędkości do 360 km/h i jest jedyną, która znalazła się w zeszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinesssa.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj