Sprzedaż opon Run Flat bije rekordy

Bridgestone dostarczył w kwietniu bieżącego roku 10-milionową oponę typu run flat. W porównaniu do wyników z sierpnia 2006, sięgających 5 milionów sztuk, wydajność produkcji wzrosła o 100% w niespełna dwa lata.

Opony wyprodukowane w technologii Run Flat (RFT) zapewniają bezpieczeństwo podróży oraz kontynuację jazdy samochodem przy określonej prędkości i na określonym dystansie nawet w przypadku przebicia lub rozcięcia opony. Zmniejszają przy tym ryzyko wypadków na poboczach, sprawiając, że wymiana opony w niebezpiecznych miejscach, nie jest konieczna. Brak potrzeby wyposażenia pojazdu w koło zapasowe sprzyja oszczędności zasobów naturalnych, w tym zmniejsza równieżzużycie paliwa, dzięki ograniczeniu masy samochodu.
Opony run flat zwiększają bezpieczeństwo drogowe oraz zmniejszają zanieczyszczenie środowiska naturalnego, dlatego są strategicznym produktem Bridgestone. Dlatego Bridgestone stawia sobie za cel dalszy rozwój tego segmentu rynku opon oraz zapewnienie stabilnego systemu dostaw wysokiej jakości opon run flat dla producentów samochodów i kierowców na całym świecie.
Jako jeden z pionierów technologii Run Flat, Bridgestone zaprezentował pierwszą oponę tego typu we wczesnych latach osiemdziesiątych. Wówczas wyposażano w nią pojazdy dla osób niepełnosprawnych. Pierwszym pojazdem seryjnym na oponach runflat było Porsche 959 z 1987 roku.
Produkcja ogumienia w technologii Run Flat rośnie nieprzerwanie od 1999 roku. Wówczas to producenci samochodów zaczęli wdrażać specyfikację Run Flat dla coraz większej grupy pojazdów. Grupa Bridgestone produkuje opony runflat w sześciu swoich fabrykach, zlokalizowanych w czterech krajach – Japonii, Stanach Zjednoczonych, Polsce i Afryce Południowej.

Porównanie opony stadardowej i RFT Istnieją dwa rodzaje systemów runflat. Opona samonośna posiada grubszą ścianę boczną wykonaną z gumy odpornej na wysoką temperaturę oraz większą i wytrzymalszą drutówkę, aby zapobiec ruchom stopki na obręczy. Wszystko po to, aby opona z łatwością mogła przenieść obciążenie pojazdu i pasażerów nawet przy zerowym ciśnieniu powietrza. W drugimsystemie run flat z pierścieniem nośnym, w razie utraty powietrza, rdzeń w postaci pierścienia utrzymuje ciężar pojazdu i umożliwia kontynuację jazdy.

Grupa Bridgestone
BridgestoneBridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu. Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 40 osób.
Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku oraz Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce. W 2006 roku rozpoczęła się budowa nowej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj