Reifen Ihle produkuje opony CONTIRE dla Continental

Od tego roku Reifen Ihle z Günzburga w Bawarii, podobnie jak Reifen-Günther w Diepholz i Bandvulc w Anglii, wprowadza na rynek opony Contire (bieżnikowane na gorąco opony marki Continental Premium) przeznaczone do pojazdów ciężarowych.

CONTIRE Specjalizująca się w oponach firma z Günzburga utworzyła nową linię produkcyjną tylko na potrzeby zlecenia dla Continental AG. Produkcja w fabryce opon w Günzburgu przeznaczona dla krajów niemieckojęzycznych już się rozpoczęła – obowiązują tu zasady jakości firmy Continental. Ihle sprowadził z Continental niezbędne do wykonania zlecenia mieszanki bieżnikowe, osnowy i formy. Dystrybucja i sprzedaż opon CONTIRE pozostaje wyłącznie w gestii firmy Continental AG. To samo dotyczy odpowiedzialności za produkt.

CONTIRE Przy docelowym poziomie sprzedaży rocznej ponad 26,4 miliardów € w roku 2008, Continental Corporation należy do największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na świecie. Jako dostawca układów hamulcowych, zespołów i komponentów do układów napędowych i podwozi, oprzyrządowania, rozwiązań z zakresu infotainment [informacji/rozrywki], elektroniki samochodowej, opon i części z elastomerów, koncern przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochrony globalnego klimatu. Continental jest także profesjonalnym partnerem w zakresie sieciowej komunikacji samochodowej. W niemal 200 oddziałach koncernu rozlokowanych w 36 krajach zatrudnionych jest obecnie około 150 tysięcy osób.
Oddział Opon Pojazdów Użytkowych nadzorujący prace rozwojowe, produkcję i światową dystrybucję opon do samochodów ciężarowych, autobusów oraz opon przemysłowych odnotował w roku 2007 obroty na poziomie 1,5 miliarda €, przy zatrudnieniu ponad 8.000 osób.
Oddziały opon są Oficjalnym Sponsorem mistrzostw UEFA EURO 2008TM, które odbędą się w Austrii i Szwajcarii w czerwcu 2008r.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj