Inwestycje Grupy Goodyear

Goodyear proponuje rozwój produkcji opon do samochodów ciężarowych w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. TC Dębica S.A. zainwestuje niemal 300 mln w rozwój produkcji nowoczesnych opon wyższych klas.

Goodyear proponuje rozwój produkcji opon do samochodów ciężarowych w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. Umowa potroi dzienną produkcję opon do samochodów ciężarowych.

The Goodyear Tire & Rubber Company ogłosiła, że wystąpi z wnioskiem do polskiego producenta opon, Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. o potrojenie produkcji opon do samochodów ciężarowych dla Goodyeara z 1.700 do 5.000 sztuk dziennie, aby sprostać popytowi na zaawansowane technicznie wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych w Europie.

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. będzie musiał zadecydować, czy podejmować niezbędne inwestycje w celu zwiększenia produkcji w zakładzie. Goodyear szacuje, rozbudowa wymagałaby inwestycji o wartości ponad 200 milionów dolarów. Inwestycja, która najprawdopodobniej wymagałaby pomocy polskich władz państwowych i lokalnych, stworzyłaby od 350 do 400 miejsc pracy w fabryce w Dębicy.
Sprawą dodatkowych mocy produkcyjnych, fabryka w Dębicy stałaby się naszym największym dostawcą opon na świecie” – powiedział Michel Rzonzef, Prezes Goodyeara na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. „Oczywiście, Goodyear podzieli się niezbędną technologią i doświadczeniem, aby zagwarantować, opony do samochodów ciężarowych będą wytwarzane w Dębicy na najwyższym poziomie, jak to tylko jest możliwe” – dodał Michel Rzonzef.
Rozbudowa, jeśli zostanie zatwierdzona, będzie realizowana na terenach będących własnością Spółki w Dębicy. Obecnie Firma Oponiarska Dębica S.A. zatrudnia w fabryce około 2.700 osób. Większość opon produkowanych w zakładzie pod markami Goodyear, Dębica, Dunlop, Fulda i Sava, sprzedawana jest Goodyearowi lub firmom powiązanym z Goodyearem.

W kwietniu 2007 roku, Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear, główny udziałowiec Spółki, wspólnie ogłosiły propozycję zwiększenia produkcji opon do samochodów ciężarowych w fabryce w Dębicy, dzięki inwestycji o wartości 8,5 miliona USD. Projekt ten jest w trakcie realizacji i będzie prowadzony równolegle do ogłoszonych dzisiaj planów rozbudowy.

„Nasza współpraca z Firmą Oponiarską Dębica S.A. w ciągu 13 lat przyniosła wiele korzyści obu stronom. Ten wniosek dotyczący zwiększenia produkcji wyraźnie pokazuje, nasze zaangażowanie w Dębicy jest rminowe” – powiedział Michel Rzonzef. „Przyjmując, projekt zostanie zaakceptowany przez Zarząd Spółki oraz w przypadku podjęcia działalności w ramach mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dębicy, spodziewamy się, będzie on miał ogromny wpływ zarówno na nasze firmy, jak i na społeczność Dębicy przez wiele następnych lat” – dodał Michel Rzonzef.


TC Dębica S.A. zainwestuje niemal 300 mln w rozwój produkcji nowoczesnych opon wyższych klas

Agencja Rozwoju Przemysłu SA zezwoliła wczoraj Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Spółka dostała tym samym zielone na rozpoczęcie w Dębicy inwestycji w rozwój produkcji nowoczesnych opon wyższych klas. Projekt ma być realizowany w ciągu najbliższych czterech lat i ma kosztować 298 mln.
W ramach inwestycji Firma Oponiarska Dębica S.A. planuje rozbudowę i modernizację istniejących nieruchomości, a także zakup oraz uruchomienie maszyn i urządzeń. Dzięki temu w Dębicy powstawać będzie kilka razy więcej zaawansowanych technicznie, wysokiej jakości opon do nowoczesnych samochodów osobowych.

„Planowana przez nas inwestycja wynika z dynamicznie zmieniającego się rynku opon w Europie i na świecie. W związku z szybkim rozwojem produkcji samochodów osobowych o wysokich osiągach chcemy zaoferować naszym klientom nowoczesne produkty, które spełnią ich oczekiwania zarówno w zakresie techniki i bezpieczeństwa, jak i ekonomiki użytkowania” - powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. „Dzięki rozszerzeniu produkcji, nasza Firma dodatkowo umocni swoją konkurencyjną pozycję na rynku, jak również zaoferuje nowe miejsca pracy mieszkańcom Dębicy i regionu podkarpackiego” – dodał Jacek Pryczek.

Rozbudowa będzie realizowana na terenach będących własnością Spółki w Dębicy, gdzie teraz wytwarza się 15 milionów opon rocznie. Planowana inwestycja potencjalnie zwiększy zatrudnienie w fabryce w Dębicy o co najmniej 180 osób. Po jej zakończeniu w 2011 roku TC Dębica S.A. będzie największym na świecie dostawcą opon produkowanych dla Goodyeara.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Od tamtej pory Spółka rozwijała się bardzo znacznie – podwajając liczbę opon produkowanych dziennie. Ponadto, Firma Oponiarska Dębica S.A. rozwinęła się głównie z krajowego producenta tanich opon, w dostawcę opon spełniających najwyższe standardy dla rynków europejskich i światowych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia około 70.000 osób i produkuje swoje wyroby w ponad 60 zakładach w 26 krajach na całym świecie. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj