Kariera dla reportera

Po raz piąty Bridgestone, oficjalny dostawca opon dla Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA oraz GP2, daje impuls do ambitnej rywalizacji. E-reporter 2008 to konkurs stawiający na młode talenty dziennikarskie i reporterskie. Do konkursu można się zgłosić do 31 marca 2008.

Bridgestone e-reporter Bridgestone e-reporter 2008 to szansa dla każdego europejskiego studenta w wieku 18-30 lat, studiującego w pełnym wymiarze godzin, bez względu na kierunek studiów. Niekoniecznie trzeba być pasjonatem sportów motorowych czy relacji sportowych, wystarczy talent, lekkie pióro i zapał do pracy w mediach.

Do konkursu można się zgłosić poprzez stronę internetową http://www.bridgestone.eu/e-reporter do 31 marca 2008 roku. Każdy z uczestników musi zaprezentować próbkę swoich dziennikarskich umiejętności w artykule składającym się z 300 słów oraz przygotować kwestionariusz pytań do wywiadu. Prace będą oceniane przez grupę wybitnych ekspertów do spraw mediów i międzynarodowych dziennikarzy. W drodzie konkursu wyłonionych zostanie ośmiu finalistów. Każdy z nich zostanie zaproszony naweekend Formuły 1, aby zdać relację ze sponsorowanych przez Bridgestone zawodów GP2 - serii przygotowującej kierowców do Formuły 1. Cała ósemka finalistów uroczyście zainauguruje piąty rok konkursu Bridgestone e-reporter podczas pierwszego Europejskiego Grand Prix sezonu 2008, które odbędzie się w Barcelonie 25 -27.04.2008.

Paddock Głównym kryterium konkursu e-reporter jest ocena prezentowanych umiejętności reprezentowania marki Bridgestone oraz tworzenia pisemnych reportaży z wyścigów. Wyłoniony na tej podstawie laureat – e-reporter 2008 będzie kontynuował pracę na prestiżowych zawodach sponsorowanych przez Bridgestone, a jako część nagrody konkursowej zrealizuje materiał o ostatniej rundzie wyścigów motocyklowych MotoGP w Walencji 26.10.2008. Na zwycięzcę czeka również laptop i praktyka w europejskim magazynie poświęconym sportom motorowym, także reprezentowanie Bridgestone w imprezie poświęconej poprawie bezpieczeństwa na drogach.

E-reporterzy Bridgestone regularnie podejmują pracę w renomowanych światowych mediach, co jest bezpośrednim rezultatem uczestnictwa w konkursie. Członkowie rosnącej grupy e-reporterów piszą obecnie dla wielu serwisów internetowych i wydawnictw, między innymi dla: Eurosport.com (Wielka Brytania), Crash.net (Wielka Brytania), F1grandprix.it (Włochy), Silverstone Magazine (Wielka Brytania), Autoklub (Polska), Auto Bild(Niemcy), Formule 1 Race Report (Holandia), Autosport es Formula (Węgry) i PC Format Magazine (Wielka Brytania).
Finaliści konkursu z ostatnich pięciu lat pochodzili z całej Europy: z Francji, Niemiec, Włoch, Finlandii, Malty, Węgier, Holandii, Austrii, Belgii, Polski i Wielkiej Brytanii.


Komentując rozpoczęcie 5 edycji konkursu, Gerry Duffy, Wice-Prezes d/s Sprzedaży i Marketingu, Bridgestone Europe, powiedział:
„Jesteśmy bardzo dumni z konkursu Bridgestone e-reporter i z tego, co osiągnęliśmy w ostatnich latach. Konkurs jest wyrazem naszego zaangażowania w edukację i przyszłość studentów, którzy chcieliby pracować jako dziennikarze w bardzo konkurencyjnym środowisku mediów sportowych. W roku 2008 Bridgestone świętuje pięciolecie konkursu i czeka z niecierpliwością na możliwość zebrania całej grupy laureatów na włoskim Grand Prix F1 we wrześniu. W tym roku liczymy na dużo więcej zgłoszeń od studentów z całej Europy, jako uczelnie postrzegają konkurs jako najlepszą szansę dla młodych pisarzyna zaprezentowanie swojego talentu dziennikarskiego.”
Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj