BFGoodrich wygrał z konkurencją

Trzy pierwsze miejsca na podium ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski należą do samochodów które jechały na oponach marki BFGoodrich.

Michał i Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer) wygrali ORLEN Platinum 65. Rajd Polski. Drugie miejsce zajęli Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000). Michał Sołowow I Maciej Baran – także na pokładzie Peugeota 207 -sklasyfikowani zostali na trzeciej pozycji. Wszystkie zwycięskie samochody jechały na oponach marki BFGoodrich.

BFGoodrich spisał się na medalBracia Bębenkowie nie byli faworytami tegorocznego rajdu, który znajdował się w kalendarzu zarówno mistrzostw kraju jak i Europy. Jednak to właśnie ta załoga prowadziła praktycznie od samego początku. Za nimi uplasował się samochód prowadzony przez Bryana Bouffiera i Xaviera Panseri. Aktualni mistrzowie Polski wygrali tylko jeden odcinek specjalny i już w połowie drugiego dnia podkreślali, że bracia Bębenkowie są absolutnie poza ich zasięgiem. Trzecie miejsce w Mikołajkach wywalczyli Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207). To oni zostali jednocześnie zwycięzcami rywalizacji w rundzie Mistrzostw Europy, zdobywając maksymalną liczbę szesnastu punktów. Dzięki temu awansowali na drugie miejsce w mistrzostwach Starego Kontynentu. Warte odnotowania jest też 5. miejsce teamu Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wislawski – Mitsubishi Lancer, których sponsorem jest marka BFGoodrich.

Całość rajdu została przygotowana na najwyższym poziomie. Dopisała nie tylko pogoda ale również kibice, którzy licznie zjawili się na trasie wyścigu. Ponad 10 tyś. z nich miało możliwość wygrania z czasem biorąc udział w specjalnym konkursie nasymulatorze wyścigowym BFGoodrich. Ta 4 metrowa konstrukcja wyposażona jest w platformę, na której znajduje się wyścigowy fotel Recardo, 3 monitory 30” HDTV, profesjonalna kierownica z mechanizmem sprzężenia zwrotnego, dźwięk Dolby Surround. Wszystko to wsparte jest na 6 podnośnikach hydraulicznych, które dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu w pełni oddają realizm prawdziwego wyścigu.

Źródło: BFGoodrich